cheap hotel deals in atlantic city black friday deals 2012 firearms winchester safe coupon code black friday computer deals 2011

بررسی استفاده پودر ماهی در خوراک آبزیان :

از دهه ۱۹۵۰، بعد از این که رابطه بین مصرف چربی های اشباع و تغذیه و سلامتی کشف شد انگیزه مصرف گوشت قرمز و مرغ در برابر غذاهای دریایی و سایر آبزیان کاهش یافت
این باعث شد تا به دلیل ارزش غذایی بیشتر فرآورده های دریایی، سطح تقاضای آن بیش از گذشته نسبت به سایر پروتئینهای حیوانی رشد داشته باشد و عدم کشش ذخایر دریایی موجب رونق آبزی‌پروری گردد.
با رشد سریع تولیدات آبزی‌پروری از دهه ۱۹۷۰ تقاضا برای پودر ماهی افزایش یافته است. پودر ماهی برای برآورده شدن نیاز غذایی گونه های ارزشمند در دوره آغازین و مولدسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
در ایران ۴۷ کارخانه تولید پودر ماهی با ظرفیت ۱۲۰۰ تن ماده اولیه در روز دایر می باشند. شرکت صیادان جوان جاسک با داشتن ۳ کارخانه، بزرگترین کارخانه تولید پودر ماهی در جنوب کشور است.
برای مطالعه بیشتر در مورد فرآیند تولید پودر ماهی به صفحه ی پودر ماهی مراجعه نمائید.

ویژگی های پودر ماهی مناسب در خوراک آبزیان:

از پودر ماهی به عنوان مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین عنصر در خوراک آبزیان یاد می‌شود. خلوص ، تازگی ، بالابودن پروتئین، بالا بودن اسیدهای آمینه، بالا بودن مواد معدنی، بالا بودن اسیدهای چرب ضروری (اسیدهای چرب امگا ۳) و پایین بودن ازت آزاد، ویژگی‌های یک پودر ماهی مناسب جهت استفاده در فرمول خوراک آبزیان می باشد.
به طور متوسط پودر ماهی با کیفیت مناسب حاوی ۶۰ تا ۷۰ درصد پروتئین، ۲ تا بیش از ۱۴ درصد چربی، ۶ تا ۱۲ درصد رطوبت و از ۱۸ تا  ۲۵ درصد خاکستر است.

مزایای مهم استفاده از خوراک آبزیان شرکت صیادان جوان جاسک:

کاربردهای خوراک آبزیان شرکت صیادان جوان جاسک:

غذای ماهی پرورشی شامل:

چرا بهتر است خوراک آبزیان را از شرکت فرآوری صیادان جوان جاسک تهیه نمائید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *